Amortyzator TRI CORE Maver. Guma na duuuże ryby.

Amortyzator TRI CORE Maver to nowość na rynku. Jak wskazuje nazwa składa się z trzech warstw. Każda z tych warstw odpowiada za coś innego. Pierwsza, wierzchnia zapobiega przecieraniu, środkowa decyduje o rozciągliwości, trzecia powiększa wytrzymałość. Razem tworzą amortyzator, który nie boi się dużych ryb. Guma jest w środku pusta, co też ma wpływ na pracę amortyzatora. Współczynnik rozciągania to 1:7, co oznacza, że 1 m można bezpiecznie rozciągnąć do 7 m.

Amortyzator TRI CORE Maver wykonuje się w czterech kolorach a każdy kolor ma swoją średnicę. I tak:

żółty nr 12-14 – średnica 2,3 mm

czerwony nr 15-18 – średnica 2,5 mm

zielony nr 18-20 – średnica 2,8 mm

niebieski nr 20+ – średnica 3,0 mm

Do dyspozycji mamy dwie długości: 2,5 m oraz 5 m.

Mam za sobą sezon, w którym próbowałem te amortyzatory. Tak naprawdę, to łowiłem na dwie średnice 2,8 mm oraz 3,0 mm. Najgrubsze z dostępnych, jednak na łowiskach, na których łowię, takie średnice są odpowiednie.

W poprzednich latach łowiłem też na amortyzatory Mavera. Były to gumy z serii Dual Core (dwuwarstwowe i też puste w środku). Byłem z nich bardzo zadowolony. Używałem gum o średnicach 2,5 mm, 2,8 mm, 3,1 mm oraz 3,6 mm. Posiadam topy o długościach 2,45 m lecz amortyzatory stosowałem dłuższe (najczęściej 3 m). Tutaj uwaga, byłem zły, bo musiałem ciąć pięciometrową gumę i zostawało mi 2 m w zasadzie do wyrzucenia. I to chyba jedyny zarzut do amortyzatorów Dual Core (może nie do samych gum, ale do dostępnych długości).

Amortyzator TRI CORE Maver – Czas na ocenę

W momencie pojawienia się nowego amortyzatora TRI CORE, byłem zawiedziony, że nie występuje on w długości 3 m. Jednak, gdy użyłem go po raz pierwszy, przestałem marudzić.

Okazało się, że 2,5 m w zupełności wystarczy. Nawet przy karpiach ponad 8 kg, guma spełnia swoje zadanie. Mało tego, okazało się, że mogę zastosować amortyzatory o jedną grupę cieńsze. Guma 3.0 mm o długości 2,5 m pozwoliła wyciągać karpie o masie przekraczającej wspomniane 8 kg.

Do momentu, gdy Maver nie wymyśli nowszych amortyzatorów Amortyzator TRI CORE jest dla mnie ideałem.

Amortyzator TRI CORE Mavera o średnicy 2,3 mm
Amortyzator TRI CORE Mavera o średnicy 2,5 mm
blank
blank