Wyczynowe spławiki firmy Maver do tyczki

Wyczynowe spławiki firmy Maver czyli spławikowe „ pływanie” na najwyższym poziomie

Staram się, nawet w najgorszych momentach, szukać rzeczy pozytywnych, choćby najmniejszych. Za taki pozytyw uważam, że ten k…awirus dał nam dużo czasu na przygotowanie się na starty, w tym na zrobienie zestawów. Czy jednak napewno? Czy już wszystko dopięte na „ostatni guzik”?

Być może komuś zabrakło paru spławików, może ktoś w ostatniej chwili zmienił koncepcję lub chce ją zmienić? Łatwo to zrobić:

Wyczynowe spławiki firmy Maver

Wyczynowe spławiki firmy Maver – przegląd wyczynowych spławików do łowienia tyczką.

Biorąc pod uwagę, że wiele zawodów odbywa się na kanałach, firma Maver proponuje wiele typów spławików przeznaczonych do łowienia na tych akwenach. Nie oznacza to oczywiście, że gdzie indziej nie można na nie łowić. Oceńcie sami:

Wyczynowe spławiki firmy Maver z metalowym kilem

Dwóch przedstawicieli: FIVE oraz TEN – charakteryzują się owalnym korpusem, cienką anteną z włókna szklanego. Antenki do wyboru w kolorach: czerwonym lub seledynowym. Jakość wykonania bez zastrzeżeń. Korpus pokryty mocnym lakierem (odpornym na UV), metalowe oczko głęboko zamocowane w korpusie. Wszystko to powoduje, że spławiki są bardzo wytrzymałe.

W wodzie zachowują się bardzo stabilnie, idealne do połowu na wodach stojących, kanałach i wolno-płynących rzekach.

Ze względu na metalowy kil, szczególnie polecane do połowu płoci.

Dostępne gramatury:

FIVE: 0,30 g; 0,50 g; 0,75 g; 1,00 g; 1,50 g; 2,00 g i 3,00 g,

TEN: 0,20 g; 0,30 g; 0,50 g; 0,75 g; 1,00 g; 1,5 g; 2,00 g.

Wyczynowe spławiki firmy Maver z kilem węglowym

W tym przypadku pokażę dwie grupy spławików:

CARBO i CARBO MATCH

AKIRA i MALENA

Pierwszą grupę napewno docenią wyczynowcy.

Po pierwsze są całe czarne.

Po drugie cienkie węglowe antenki (tylko w czarnym kolorze) – super czułe.

Między sobą różnią się korpusem. CARBO ma korpus wydłużony, CARBO MATCH – bardziej owalny.

Jakość wykonania super – to standard u MAVERA.

Dostępne gramatury:

CARBO: 0,20 g; 0,30 g; 0,50 g; 0,75 g; 1,00 g; 1,50 g; 2,00 g,

CARBO MATCH 0,30 g; 0,50 g; 0,75 g; 1,00 g; 1,5 g; 2,00 g i 3,00 g.

Grupa druga to „leszczowe” klasyki.

MALENA – ma korpus w kształcie odwróconej spadającej kropli wody. Antena zrobiona z dwóch elementów: na węglowy pręcik nałożona pusta w środku kolorowa, plastikowa  antenka (do wyboru czerwona lub seledynowa). Ze względu na konstrukcję, szczególne polecany do połowu leszczy (wysadzane brania), przede wszystkim w wietrzny dzień.

AKIRA – tego spławika przedstawiać nie trzeba – to „legendarny dik”.

Klasyczny kształt korpusu (spadająca kropla), antenka dwuelementowa (włókno węglowe i pusta plastikowa kolorowa antenka (do wyboru czerwona lub seledynowa). Na pręciku węglowym dodatkowo umieszczony niewielki, owalny korpus. To ten element dodaje spławikowi tego tzw. „smaczku”. Jaki to ma wpływ na widoczność wysadzanych brań, nie muszę chyba mówić? No dobra, dla początkujących: wyporność tego elementu na antence powoduje, że w przypadku podniesienia przynęty przez rybę, spławik szybciej się wynurza – zatem lepiej go widać i oczywiście ryba czuje mniejszy opór.

To tylko niewielki przegląd. Firma MAVER posiada znacznie więcej spławików „różnych, różnistych”. Ale to może w następnych artykułach.