Czy zawsze?

Wiele, wiele lat temu, obraz wędkarza przedstawiał osobnika z plastikowym wielofunkcyjnym wiaderkiem, wędką bambusową i własnoręcznie wykonanym podbierakiem. Wędka i podbierak spięte gumką od weków lub związane sznurkiem. Wiaderko służące jednocześnie, jako pudełko na akcesoria, pojemnik na płatki owsiane ( rzadziej na zanętę), ale przede wszystkim jako siedzisko. Tak wyposażony wędkarz (często w nieodłącznych „gumofilcach”), był bardzo mobilny. Bez problemów mógł się przemieszczać komunikacją miejską, PKS lub PKP. Sprzęt dużo miejsca nie zajmował. Gorzej było z powrotem (złowione ryby), lecz od czego wiaderko?

Takie lub podobne wyposażenie wędkarza spowodowane było niemożnością zdobycia upragnionej wędki lub innego sprzętu. Kto z Was pamięta kilkudniowe kolejki przed sklepem wędkarskim, w oczekiwaniu na dostawę tzw. „ruskich” teleskopów?
Była nieliczna grupa zamożniejszych wędkarzy, którzy mogli w tzw. „Pewexach” (wiecie co to były”bony’?), zakupić sprzęt np. ABU, lecz sprzętu takiego nie było za dużo.

Czasy się zmieniły.

Sprzęt jest dostępny. Sklepy stacjonarne, internetowe, Allegro, OLX… jedyny problem …. kasa. Dzisiaj tylko zasobność portfela decyduje o wyposażeniu wędkarza.

Przejdźmy zatem, do tego „przybytku”.

Wędki:

  • do wyboru, do koloru,

tyczki: matchowe, karpiowe, na rzekę, „margin” – do łowienia przy brzegu, wędki do feedera, do „metody”, odległościówki, spiningi: na sandacza, na szczupaka, na klenia, jazia, na suma…. można wymieniać bez końca.

Kołowrotki:

  • do wyboru, do koloru

Do każdej metody inne, różne wielkości, różna pojemność szpul, różne przełożenia ….. można wymieniać bez końca.

Żyłki:

  • do wyboru, do koloru

Żyłki mono, fluorocarbonowe, plecionki, przyponowe, na kołowrotek, na zestawy, morskie, karpiowe, spiningowe, pływające, tonące…….  można wymieniać bez końca.

Osprzęt:

  • do wyboru, do koloru

Siedziska, krzesełka, łóżka, podpórki, wiadra, wiaderka, pudełka, pudełeczka, spławiki, haczyki, siatki, siateczki….. można wymieniać bez końca.

Wszystko to trzeba gdzieś zmieścić.

Proszę bardzo…

Pokrowce:

  • do wyboru, do koloru

Długie, krótkie, jednokomorowe, wielokomorowe, na wędki z kołowrotkami, na parasol, na podbierak.

Torby na akcesoria:

  • do wyboru, do koloru

Duże, małe, na siatkę suchą, na siatkę mokrą, na kołowrotki, na proce, na …….. można wymieniać bez końca.

Trzeba to wszystko przenieść.

Proszę bardzo…

Wózki, taczki, napęd ręczny, napęd elektryczny…

Rozbolała mnie głowa.

Na koniec kilka fotek (przygotowania do zawodów)….