Spławiki do metody odległościowej. Waggler czy slider?

Spławiki do metody odległościowej Carbon Match Crazy Boys – twórcy

Klub – drużyna Crazy Boys to czołówka europejska spławikowców, ze szczególnym wskazaniem na metodę odległościową. I to zawodnicy tego klubu byli inicjatorami stworzenia spławika „idealnego”. Petr Klasek i Franciszek Hanacek – oni m.in. brali udział w projektowaniu tych spławików, ponieważ znają się na tym. I to bardzo dobrze. Powstała seria spławików, które spełniają wszystkie wymogi stawiane przez zawodowców z czołówki światowej.

Spławiki do metody odległościowej, jak większość klasowych spławików wykonywane są na Węgrzech, gdyż kraj ten specjalizuje się w wykonywaniu spławików.

Jakość, jakość i jakość….

Jakość rewelacyjna. Przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem wyrób niezniszczalny.

Korpus pokryty kilkoma warstwami lakieru, odpornego na uderzenia, zarysowania a także na promieniowanie UV. Antena węglowa (stąd nazwa „Carbon”) i w komplecie kilka wymiennych końcówek. Trzeba naprawdę chcieć, żeby je uszkodzić.

Spławiki do metody odległościowej - końcówki antenek

Dobrze, ale co do tego ma tytuł „waggler czy slider”?

Spławiki do metody odległościowej – waggler i slider 2 w 1

Kolejnym plusem tych spławików jest obciążenie. System ruchomych (zdejmowanych) talerzyków pozwala na stosowanie Carbon Match jako wagglera mocowanego na stałe, a za chwilę zdejmując kilka talerzyków i montując go przelotowo mamy slidera. Oczywiście doważamy wtedy śrucinami na żyłce.

Kilka talerzyków na jednym korpusie pozwala dopasować się do warunków łowienia (w zależności np. od wiatru, głębokości łowiska).

Spławiki do metody odległościowej - komplet obciążenia.

Dostępne są spławiki o gramaturach: 3 g; 4 g; 6 g; 8 g; 10 g; 12 g; 14 g; 16 g i 18 g. Takie oznakowanie występuje na spławikach.

Podsumowując mamy takie dwa w jednym.

Celność, widoczność i takie tam…

Dodam jeszcze, że sam od dłuższego czasu łowię tymi spławikami – z doświadczenia powiem, że są one bardzo dobrymi lotnikami. Układają się w locie w taki sposób, że nie grozi im żadne poplątanie, a jak ktoś ma wprawę to zawsze trafi nimi do celu.

Spławiki do metody odległościowej

Spławiki do metody odległościowej Carbon Crazy Boys wspaniale prezentują się w różnych warunkach pogodowych. Uzyskuje się to dzięki wymiennym końcówkom antenowym. W komplecie jest ich 5. Są w dwóch kolorach : czerwonym i seledynowym. W opakowaniu wybierane są losowo. Konstrukcja tych końcówek pozwala idealnie widzieć brania tzw. „leszczowe” czyli podnoszone, a także normalne brania zatapiane.